„Kobiety z odzysku” – książka pełna dynamiki

Jedną z najciekawszych kwestii budzących zainteresowanie wszystkich ludzi jest rola przypadku. Izabella Frączyk w powieści “Kobiety z odzysku” przerabia ten problem w sposób konkretny, ale i subtelny. Jednocześnie odbiorca ma szansę zapewnić sobie dużą dawkę dobrego humoru i oderwać się od natłoku codziennych myśli – dynamiczna akcja nie pozwala spokojnie zamknąć książki, przerwać czytania i…zapomnieć. O czym są “Kobiety z odzysku” i jakie pojawią się przed nimi wyzwania?

Kobiety z odzysku – książka pełna dynamiki

Izabella Frączyk przedstawia w swoje książce trzy kobiety, których losy podczas egipskich wakacji wciągają czytelnika w niesamowitą podróż po uczuciach i pytaniach o to, co najważniejsze. Kreuje historie:

  • młodej wdowy
  • rozwódki
  • byłej żony bigamisty

Żadna z nich nie może utożsamić się ze sformułowaniem „spokojne, bezproblemowe życie”, a splecenie ich losów jest bardzo dobrze przeprowadzonym zabiegiem nie tylko fabularnym, ale też literackim.“Kobiety z odzysku” są bohaterkami charakterystycznego dla twórczości Izabelli Frączyk romansowo-sensacyjnego tła. Chociaż wydaje się, że wydarzenia nie są realistyczne, powieść intryguje i wciąga. Momentami zabawna, odwraca uwagę od egzystencjalnych refleksji i zwyczajnie pozwala się śmiać. Dobra lektura na:

  • wakacje, niekoniecznie w Egipcie!
  • popołudniowy lub wieczorny relaks.
  • podróż pociągiem.
  • gorsze dni w poczuciu osamotnienia i przygnębienia.

Izabella Frączyk – autorka

Izabella Frączyk urodziła się 1970 roku i z wykształcenia jest ekonomistką żyjącą w Krakowie. Tworzy fikcję literacką o problematyce obyczajowej, cechującą się dużą dawką humoru i satyry. Swoich czytelników zdobywa prostym i konsekwentnym stylem, który wciąga w wir akcji i szalone pomysły na kreację bohaterów. Powieści Izabelli Frączyk cieszą się pozytywnymi recenzjami ludzi ze świata nie tylko literackiego, ale również artystycznego.

Idealny pomysł na prezent

Jeśli poszukujemy prezentu dla mola książkowego, “Kobiety z odzysku” to dobry pomysł. Książka nie przypadnie do gustu tym, którzy nie lubią zatracić się w fikcji literackiej, ale tym, którzy robią to na co dzień zdecydowanie warto polecić przeczytanie. Chociaż głównymi bohaterkami są kobiety, nie jest to pozycja wyłącznie dla kobiet czy nastolatek. Wytrawni sympatycy satysfakcjonującego czytania sięgną po Izabellę Frączyk niezależnie od płci, wieku czy zainteresowania kontekstami kulturowymi – których i w tej publikacji nie brakuje. Sam Egipt i przeniesienie się na wakacje do tego kraju zapowiada ciekawy czas.